سئو چیست ؟ : حدس بزنید افراد هر روز چند پست وبلاگ منتشر می کنند. چند پست برای شبکه های اجتماعی منتشر می کنند ؟ چندین پست را به اشتراک می گذارند ؟ این سوالات برای تمام کسب و کار را شامل می شود .

نظر شما چیست ؟

خوب ، کاربران وردپرس به تنهایی هر روز بیش از 2 میلیون پست منتشر می کنند. هر ثانیه به 24 پست وبلاگ می رسد.

این بدان معناست که شما در حالی که این پنج جمله را می خواندید ، حدود 216 پست وبلاگ منتشر کرده اند.

و این فقط حساب کاربران وردپرس است. اگر بخواهیم همه پست های وبلاگ را بشماریم ، مطمئناً این تعداد بیشتر خواهد بود.

این تعداد انتشار مطلب در وبلاگ ها باعث خواهد شد که کار شما برای رسیدن به هدف خود بسیار سخت شود . ولی چاره ای ندارید و برای اینکه به مقصد برسید باید این کار را انجام دهید .

من به شخصه حدود 4 تا 5 ساعت برای نوشتن پست برای کافه کانتنت وقت می گذارم , این در حالی است که برای بهینه سازی و سئو هر پست حدود 10 دقیقه صرف می کنم  که مهترین بخش کار من را شامل می شود .

پس اصلا جای تعجب نیست که میلیون ها نفر هر ماه اصطلاح “SEO” را در Google استفاده می کنند.

در هر روز چیزی حدود 2.2 ملیون جستجو فقط در گوگل اتفاق می افتد و این آمار فقط برای گوگل است و نه برای سایر موتورهای جستجو مانند : بینگ , یاهو و …

بنابراین ، نمایش در صفحه اول Google می تواند عاملی تعیین کننده بین مشاغل پر رونق و ورشکسته باشد.

سئو

اما سئو ( SEO ) به چه معناست؟

احتمالاً می دانید که سئو مخفف بهینه سازی موتور جستجو است ، اما چه چیزی برای بهینه سازی نیاز دارید؟

به نظر شما سئو  :

آیا طرح است؟ یا نوشته است؟ یا شاید پیوندها باشد.

بله درست حدس زدید همه این موارد + موارد دیگر را شامل می شود .

حالا بیایید با این راهنما سئو را شروع کنیم :

تعریف : [SEO]  سئو مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. که هنر رتبه بندی بالا در یک موتور جستجو در بخش پرداخت نشده است (صفحات نتایج جستجو serp ) ، همچنین به عنوان لیست های ارگانیک شناخته می شود.

تعریف من از سئو به صورت کاملا واضح :

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهینه سازی محتوای آنلاین شما است به طوری که موتور جستجو دوست دارد آن را به عنوان یک نتیجه برتر برای جستجوی یک کلمه کلیدی خاص نشان دهد.

بگذارید این مسئله را بهتر توضیج دهیم :

وقتی نوبت به سئو می رسد ، شما ، موتور جستجو و جستجوگر هستید. اگر مقاله ای در مورد نحوه تهیه پای سیب فرانسوی دارید ، می خواهید موتور جستجو (که در 90٪ موارد گوگل است) آن را به عنوان نتیجه برتر به هر کسی که عبارت “پای سیب فرانسوی” را جستجو می کند نشان دهد.

SEO سحر و جادو است که شما باید روی مقاله خود کار کنید تا هر زمان که کسی کلمه کلیدی را جستجو کند ، Google احتمالاً پست شما را به عنوان یکی از نتایج برتر قرار دهد.

چرا سئو اهمیت دارد ؟

همانطور که قبلاً گفتم ، اکثریت قریب به اتفاق تجربیات آنلاین با یک موتور جستجو آغاز می شود و تقریباً 75٪ جستجوگران جستجوهای خود را در Google شروع می کنند.

این را با این واقعیت ترکیب کنید که پنج نتیجه اول در Google 67٪ از کل کلیک ها را بدست می آورند و شما درمورد اینکه چرا بهینه سازی موتور جستجو بسیار مهم است ، ایده خواهید گرفت.

یک شوخی در وب وجود دارد که نشان می دهد ورود به صفحه اول Google بسیار مهم است:

 « If you ever need to hide a dead body, you should place it on the second page of Google search results »

« اگر لازم بود یک جسد مرده را پنهان کنید ، باید آن را در صفحه دوم نتایج جستجوی Google قرار دهید. »

پس اگر پست ، مقاله یا محصول وبلاگ شما در صفحه دیگری از نتایج جستجوی Google به غیر از صفحه اول باشد ، هیچ فایده ای ندارد .

اما قبل از اینکه بخواهیم در رتبه بندی گوگل قرار بگیریم باید بدانیم این جستجو چگونه کار می کند .

نحوه جستجو :

برای سئو وب سایت بهتر است برخی از جزئیات را با همدیگر بررسی کنیم .

در حالی که گوگل الگوریتم جستجوی خود را به خوبی محافظت می کند و همه 200 عامل تعیین کننده سئو عمومی نیستند اما برایان دن در وب سایت بکلینکو فاکتورهای سئو را به صورت کامل آورده است .

قبل از  هر چیزی ابتدا باید طرف خودتان را برای انجام سئو انتخاب کنید :

« White hat vs. black hat »

«کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه»

ما در خدمات تولید محتوا کافه کانتنت بهترین روش را انتخاب یک راهکار برای سود دهی بلند مدت را ترجیح می دهیم تا اینکه روشی کوتاه مدت و مقطعی که یک نمونه روش کار آفرینی است .

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو نیز به همین شکل است که برخی دوست دارند یک کار را به سرعت بزرگ کنند و در جایگاه برتر نتایج گوگل قرار دهند از طرفی بیشتر افراد مثل ما دوست دارند قدم به قدم پیش برند و جایگاه خود را برای مدت زمان طولانی در نتایج ماندگار کنند .

کلاه سیاه

اگر می خواهید سریع به نتایج بهتر دست پیدا کنید احتمالا سئو کلاه سیاه را انجام می دهید.

این نوع سئو بر روی بهینه سازی محتوای شما فقط برای موتور جستجو متمرکز است و اصلا کاربران را در نظر نمی گیرد . از آنجا که روشهای زیادی برای دور زدن قوانین برای بالا بردن رتبه سایتهای شما وجود دارد این یک راه اصلی برای کسب درآمد سریع چند هزار دلاری کلاه سیاه است.

در نهایت ، این روش منجر به ایجاد صفحات ناخواسته و ناخوشایند می شود که اغلب خیلی سریع توقیف می شوند. سئو کلاه سیاه اغلب منجر به مجازات شدید برای بازاریاب می شود ، و شانس آنها را برای ساختن چیزی پایدار در آینده از بین می برد.

این راه ممکن است شما را به اهدافتان برساند . اما به طور مداوم باید به دنبال به روزرسانی موتور جستجو باشید و راه های جدیدی برای دور زدن قوانین پیدا کنید.

کلاه سفید

از طرف دیگر ، SEO کلاه سفید راهی برای ایجاد یک تجارت آنلاین پایدار است. اگر از این طریق SEO انجام دهید ، روی مخاطبان انسانی خود تمرکز خواهید کرد.

سعی می کنید با بازی کردن طبق قوانین موتور جستجو ، بهترین محتوای ممکن را به آنها بدهید و به راحتی در دسترس آنها قرار دهید.