تکرار کلمات کلیدی در متن , چند بار کلمه کلیدی را در متن محتوا تکرار کنیم ؟

تکرار کلمات کلیدی در متن

کلمات کلیدی  چیست ؟

تعریف : کلمه یا عبارتی است که کاربران در گوگل برای رسیدن به مقصود خود جستجو می کنند.

یا بهتر تعریف کنیم : عبارتی که مقاله و محتوای شما را به بهترین شکل توصیف میکند.

 

یکی از کاربردی ترین و مهم ترین کار ها در سئو انتخاب کلمات کلیدی مناسب می باشد که تأثیر زیادی در کیفیت مقاله دارد ولی باید در انتخاب و استفاده از کلمات کلیدی دقت زیادی به خرج دهیم تا تأثیر منفی در سئو نوشته نگذارد. بعضی از نویسنده ها بر این باورند که هرچه از کلمات کلیدی در متن بیشتر استفاده کنیم همان میزان محتوایی باکیفیت خواهیم داشت درحالی که اصلا چنین نیست .

برای درک بهتر این موضوع کافه کانتنت در این مقاله به طور کامل به توضیح کلمات کلیدی می پردازد که شما با خواندن این مقاله پاسخ تمامی سؤال های خود را در رابطه با کلمات کلیدی خواهید یافت.

تکرار کلمات کلیدی در متن

اشتباهاتی که در انتخاب کلمه کلیدی دیده می شود

بیشتر افراد برای کسب اطلاعات از فضای وب استفاده می کنند و از این طریق در مورد هر موضوعی که بخواهند اطلاعات مفید و ارزشمند زیادی به دست می آورند. از جمله مزیت هایی که فضای وب دارد پایدار بودن اطلاعات می باشند یعنی شما می توانید اطلاعاتی که به طور مثال ۱۰ سال پیش وارد شده اند را نیز اکنون مطالعه کنید که همین ماندگار بودن مطالب در بیشتر موارد باعث به وجود آمدن برخی عقیده های اشتباه در بین کاربران می شود در مورد یادگیری سئو نیز این گونه می باشد.

سفارش تولید محتوا ، مراحل سفارش تولید محتوا به زبان ساده

برای مثال فرض کنید شما می خواهید یادگیری سئو رو شروع کنید پس درباره این موضوع جست و جو می کنید و هر مطالبی که پیدا کنید مطالعه می کنید بدون این که به زمان انتشار آن توجه کنید در چنین زمانی ممکن است شما در رابطه با سئو مطلبی بخوانید که اکنون ارزش خود را از دست داده است و این کار باعث می شود در ذهن شما یک عقیده و باور اشتباه در مورد سئو شکل بگیرد.

با وجود این که امروزه با توجه به هوشمند شدن الگوریتم های گوگل بحث تکرار کلمات کلیدی مانند قبل دیگر جذابیت زیادی ندارد ولی با این حال نویسندگان سؤالات زیادی در مورد تعداد کلمه کلیدی در متن دارند با ما همراه باشید تا پاسخ سؤالات خود را در این باره بیابید.

تکرار کلمات کلیدی در متن

یکی از مباحثی که نویسندگان زیادی را سردرگم می کند کلمات کلیدی می باشد نظریه های مختلفی درباره انتخاب کلمات کلیدی و تکرار آن ها در متن در طول زمان بیان شده است که برخی از آن ها امروزه کاملاً رد شده اند ولی برخی از آن ها همچنان مورد توجه هستند. همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم برخی از افراد از اطلاعاتی استفاده می کنند که تاریخ انقضای آن ها تمام شده است و این عامل باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود و احتمال این که افراد مسیر های اشتباهی را طی کنند بالا می رود.

در این قسمت کافه کانتنت در مورد تکرار کلمات کلیدی در زمان حال صحبت می کند. امروزه با توجه به تغییراتی که ایجاد شده است دیگر برای گوگل اهمیت ندارد که شما چند بار از کلمه کلیدی استفاده می کنید بلکه فقط رضایت کاربر در رابطه با نوع محتوای شما اهمیت دارد برای مثال اگر بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کنید متن حالت ماشینی پیدا می کند که در این صورت محتوای شما کیفیت خود را از دست می دهد و هم گوگل و هم کاربر از مقاله شما حس رضایت نخواهند داشت.

استراتژی محتوا 🥇 [ راهنمای گام به گام آموزش استراتژی تولید محتوا در 2021 ]

برای درک بهتر موضوع می توانید مقاله سئو کپی رایتینگ را مطالعه کنید.

تکرار کلمات کلیدی

الگوریتم های گوگل

با به وجود آمدن الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل ، گوگل در درک عبارت های جست و جو بسیار دقیق شد که این الگوریتم ها عبارت اند از:

الگوریتم رنک برین : گوگل رفتار کاربر در هنگام جستجو را رصد می کند و با استفاده از آنالیز آن ها بهترین نتیجه را در اختیار او قرار می دهد.

الگوریتم مرغ مگس خوار : گوگل با استفاده از گراف دانش خود، منظور عبارت جستجو شده کاربر را می فهمد و در همان صفحه نتایج به کاربر پاسخ می دهد.

الگوریتم برت : برت جدیدترین و مهم ترین دستاورد گوگل در درک زبان گفتار انسان با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است.

بهبود استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

زمانی تکرار کلمات کلیدی در متن باعث بالا رفتن رتبه گوگل می شد ولی امروزه با توجه به این که تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در متن باعث بی کیفیت شدن مقاله می شود الگوریتم های گوگل مفهوم کلیدی را جایگزین کلمه کلیدی در تحلیل موضوع صفحه کردند.

برای مثال وقتی شما از کلماتی مترادف استفاده می کنید گوگل به خوبی این کلمات را تشخیص می دهد و احتمال این که جایگاه صفحه شما نیز در این حالت بالا رود بیشتر می شود زیرا وقتی شما از کلماتی هم معنی استفاده می کنید تنوع کلمات در مقاله بالا می رود و بر زیبایی محتوای شما افزوده می شود که این عامل باعث ارزشمند شدن مقاله و کسب رضایت کاربر می شود.

تاثیر متن بولد روی سئو [ هایلایت یا تغییر رنگ متن و تاثیر روی سئو مقاله ]

سئو چیست

میزان تعداد تکرار کلمات کلیدی در مقاله

طبق قانون قراردادی بسیاری از مدیران سایت، چگالی کلمه کلیدی می‌بایست 3 درصد از محتوای مقاله باشد. ولی این قانون در حال حاضر منسوخ شده و حضور کلمه هدف برای 3 تا 5 بار در متن کافی است. برای اینکه بتوانید اثر کلمات کلیدی و درک گوگل از محتوای صفحه را بیشتر کنید، میتوانید از کلمات هم خانواده، هم معنی و عبارات توصیفی استفاده کنید.

برای درک بهتر مفهوم کلمات کلیدی در سئو متن ، در این قسمت مثالی برای شما آورده ایم که با توجه به آن به طور کامل با این مفهوم آشنا می شوید.

شما کلمه شادی را در نظر بگیرید برای بیان این حس می توانید از عبارت های گوناگونی مانند من شادم، من هدیه زیادی امروز دریافت کرده ام، رتبه بسیار خوبی در امتحان کسب کرده ام و … همه این جمله ها مفهوم شادی را بیان می کنند. استفاده از کلمات کلیدی نیز این گونه هستند شما می توانید برای جلوگیری از تکرار کلمات کلیدی در متن از مفهوم آن ها استفاده کنید که هر یک از آن ها در سئو یک کلمه کلیدی محسوب می شوند.

نتیجه گیری

کلمات کلیدی در محتوای شما اهمیت زیادی دارند و باید به طور مناسب از ان ها در متن خود استفاده کنید تا مقاله شما ارزش و کیفیت خود را از دست ندهد برای این کار شما می توانید از مترادف و هم خانواده کلمات کلیدی استفاده کنید زیرا هرچه تنوع کلمات مورد استفاده زیاد باشد کاربر با حوصله زیادی متن را دنبال می کند و احتمال کسب رتبه بهتر در گوگل افزایش می یابد.

برای درک بهتر موضوع می توانید مقاله تعداد کلمات مقاله را مطالعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *