تاثیر لینک نوفالو در سئو سایت | Impact of nofollow link

تاثیر لینک نو فالو , نوفالو بودن لینک های خارجی در سئو چه تأثیری دارد؟ : لینک سازی یکی از ارکان های مهم در سایت است . که کوچک ترین اشتباه در ساخت آن تأثیر منفی زیادی در رتبه سایت ایجاد می کند. فاکتور های گوگل در جست و جو با گذشت زمان دچار تغییرات زیادی شده اند که شناخت و درک هر یک از آن ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

فالو بودن یا نوفالو بودن لینک های داخلی و خارجی سایت نیز یکی از مباحث مهمی می باشند که با کوچک ترین مشکل در آن سئو سایت آسیب زیادی می بیند و ممکن است از بهترین جایگاه به کمترین جایگاه سقوط کند. کافه کانتنت در این مقاله نوفالو بودن لینک های خارجی را به طور کامل شرح می دهد البته قبل از آن شما با تمامی اصطلاحات در رابطه با لینک سازی آشنا می شوید.

برای این که شما بتوانید در لینک سازی خارجی موفق باشید ابتدا باید مفهوم تمامی اصطلاحات در رابطه با لینک سازی را درک کنید.

لینک نوفالو

PageRank و Link Juice

برای درک PageRank و Link Juice بهتر است به این مثال توجه کنید، اداره ای را در نظر بگیرید در این اداره کارکنان دارای مقام ها و رتبه های مشخصی هستند آن ها برای افزایش رتبه و بالا بردن مقام خود باید رضایت همه افراد از جمله ارباب رجوع، مقامات بالاتر و … را جلب کنند.

200 فاکتور رتبه بندی گوگل : لیست کامل 2021 | فاکتورهای سئو در سال 2021

دنیای گستره سئو نیز اینگونه است سایت های مختلف دارای رتبه و جایگاه های مختلفی هستند که برای بالا بردن رتبه خود می توانند از سایت های مختلف لینک دریافت کنند و اعتبار دامنه خود را نزد گوگل افزایش دهند. در حالت کلی می توان گفت هر یک از این لینک ها دارای ارزش هستند که می توان ان ها را انتقال داد به این ارزش ها در سئو PageRank و Link Juice می گویند.

تاثیر لینک نو فالو و فالو روی سئو سایت

با این توضیحات به احتمال زیاد به طور کامل با مفهوم لینک سازی آشنا شدید حالا می خواهیم بدانیم که لینک فالو و نوفالو چیست و چه تاثیری در سئو دارند؟

لینک Follow : لینک فالو، ارزشی که در بخش قبل گفتیم (عصاره لینک) را به صفحه دیگر منتقل میکند.

وقتی در مقالات خود به صفحه ای از سایت دیگر لینک میدهید ، این لینک به صورت کد به شکل زیر نشان داده میشود:

<a href=”http://www.example.com”>Example</a>

تمام لینک‌ها به صورت پیش فرض فالو هستند و نیازی به اضافه کردن تگ مشخصی برای تعیین فالو بودن لینک ها ندارید.

لینک NoFollow : ولی لینک نوفالو، ارزش یا عصاره لینک را منتقل نمی‌کند.

ساختار کد لینک نوفالو ، به شکل زیر است :

<a href=”http://www.example.com” rel=”nofollow”>Example</a>

لینک NoFollow

تفاوت لینک فالو و نوفالو

با توجه به توضیحات بالا خواهید فهمید که تنها فرق لینک فالو و نوفالو در استفاده از عبارت “rel=”nofollow است می باشد زمانی که شما از این عبارت استفاده کنید لینک نوفالو می شود و در صورت عدم استفاده لینک تبدیل به لینک فالو می شود. بهتر است بدانید وقتی شما از عبارت nofollow استفاده می کنید به موتور های جستجو فرمان می دهید که لینک شما در محاسبه PageRank در نظر گرفته نشود.

تکرار کلمات کلیدی در متن , چند بار کلمه کلیدی را در متن محتوا تکرار کنیم ؟

بعد از این که به طور کامل با مفهوم لینک فالو و نوفالو آشنا شدید باید پاسخ این را که لینک سازی خارجی سئو محتوا باید فالو باشد یا نوفالو باشد را بیابید.

جواب این سؤال بستگی به خود شما دارد و شما باید انتخاب کنید که آیا لینک های خارجی بهتر است فالو باشند یا نوفالو ولی از آنجایی که لینک های فالو ارزش را منتقل می کنند بهتر است از این لینک استفاده کنید و ارزش را به سایت های دیگر نیز انتقال دهید. به غیر از این مورد موارد دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با فهمیدن آن ها راحت تر در رابطه با فالو بودن و نوفالو بودن سایت خود تصمیم بگیرید.

لینک نو فالو و فالو

کافه کانتنت در ادامه برخی از گروه ها را معرفی می کند که اگر لینک های خارجی شما جز این گروه ها باشند بهتر است از تاثیر لینک نوفالو استفاده کنید که این گروه ها عبارت اند از:

اگر سایتی فعالیت های اسپم داشته باشد :

یکی از خط قرمز های گوگل فعالیت های اسپم می باشد پس اگر سایتی دارید که در آن فعالیت های اسپمی انجام می شود گوگل خیلی سریع شناسایی می کند و شما به عنوان مجرم در نظر گوگل شناخته می شوید و باید تنبیه شوید پس برای جلوگیری از این کار بهتر است از تاثیر لینک نوفالو استفاده کنید.

اگر سایتی که به ان لینک می دهید از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد :

وقتی در مورد کیفیت صحبت می شود بهتر است بدانید منظور از آن ها سایت هایی می باشند که دستور عمل های سئو در آن ها رعایت نشده است و فقط به دنبال کسب جایگاه در گوگل هستند. این سایت ها را خیلی سریع می توان با توجه به محتوای بی ارزش و ظاهری بی کیفیت تشخیص داد.

تعداد مقاله 🌟 [ چند مقاله در هفته باعث موفقیت در سئو می شود؟ ]

اگر سایتی که به آن لینک می دهید جایگاه مناسبی در گوگل نداشته باشد :

در حقیقت زمانی که شما به سایتی لینک می دهید یعنی می خواهید از این طریق آن را در گوگل مطرح کنید و کمک کنید که رتبه مناسبی در گوگل کسب کند ولی بهتر است بدانید اگر سایتی از هر لحاظ کیفیت مطلوبی داشته باشد خود به خود جایگاه بهتری کسب می کند و لازم نیست شما از طریق لینک فالو به آن کمک کنید.

اگر سایتی که محتوای متفاوتی با حوزه فعالیت شما داشته باشد :

از جمله توصیه هایی که گوگل در مورد لینک سازی دارد این مورد می باشد که لینک هایی که در بین سایت های مرتبط رد و بدل می شوند اهمیت بیشتری دارند پس اگر این کار را با سایت های غیر مرتبط با حوزه فعالیت خود انجام می دهید باید از تاثیر لینک نوفالو (Impact of nofollow link) استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *